01 września 2016
Premiera kolekcji #SAVESAFE

Najnowsza kolekcja na sezon jesień-zima 2016/17 Magdy Hasiak #SAVESAFE łączy w sobie przeciwieństwa i przełamuje schematy. To opowieść o potrzebie bezpieczeństwa, zachowaniu własnej tożsamości w zmieniającym się świecie, ale również zaznaczaniu lub przekraczaniu granic. W ubraniach – to granice wyznaczone pomiędzy różnymi stylami.

W kolekcji chłodne odcienie szarości ocieplane są miodowym żółtym, taupe nieśmiało przełamuje granice klasyki, a czerń daje poczucie bezpieczeństwa. Odważne i oryginalne połączenia faktur oznaczają zdecydowanie i pewność siebie. Grubszym dżersejom i mięsistym wełnom towarzyszą cieńsze bawełny i lekki ortalion. Matowe łączy się z błyszczącym, eleganckie z casualowym.

Dyskretnym podjęciem tematu granic jest również nazewnictwo poszczególnych modeli w kolekcji. Nazwy nawiązują do miejsc, zwyczajów i symboli, które goszczą na antypodach naszej świadomości.

W #SAVESAFE znalazły się zarówno lżejsze, jesienne sylwetki, jak i propozycje na chłodniejsze dni. Charakterystyczne zamki i wiązania sprawiają, że poszczególne elementy można z łatwością łączyć, zmieniając ich formę i charakter.

Kolekcja to także połączenie kontrastów. Oversize’owe formy zestawiono z bardziej dopasowanymi sylwetkami, eleganckie spodnie z wygodnymi, dzianinowymi. Moda w interpretacji Magdy Hasiak to zabawa zmiennością i formą.

Oryginalne połączenia przełamują utarte schematy. Zacierają się granice pomiędzy eleganckim i sportowym, modnym i ponadczasowym. Są tu śmiałe nawiązania do trendów oraz zaskakujące detale, ale nie brakuje też klasycznych rozwiązań. Magda Hasiak w #SAVESAFE daje wybór – to my decydujemy, co i jak chcemy nosić. Obok warstwowych stylizacji pojawiają się także sylwetki bardziej odkryte, sensualne. Kobieta Magdy Hasiak może schować się w miękkich swetrach lub odsłonić ramiona w lekkiej sukience. Pokazuje lub ukrywa – to ona wyznacza granice.

 

Wróc do listy akutalności