12 maja 2014
Dla kogo zorganizowano tegoroczny Fashion Week?

Wczoraj wieczorem wróciłam z Łodzi, gdzie odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland i chciałabym na świeżo spisać swoje wrażenia.

Tym bardziej, że w sieci pojawia się już wiele opinii, niekoniecznie pozytywnych. Tym bardziej muszę zabrać głos, ponieważ dla mnie była to edycja pod wieloma względami wyjątkowa. Ale po kolei.

Przede wszystkim po raz pierwszy pojawiłam się na tygodniu mody w roli wystawcy. Przez 10 edycji opuściłam tylko tę przedostatnią, a mimo to wcześniej były to dla mnie spotkania bardziej towarzyskie, gdzie podczas tych kilku dni mogłam spotkać długo niewidzianych znajomych. Z biznesem i modowymi kontraktacjami miało to jednak niewiele wspólnego. I gdy po raz kolejny czytam, że Hala Expo, w której miały miejsce majowe targi, sprawiła, że to wydarzenie straciło swój klimat, jestem przekonana, żeniektórzy chcieliby po prostu utrzymać tam wieczny klimat imprezy. I tu muszę podkreślić mój sprzeciw, bo jeśli dotychczas nie brałam udziału w FW, jako wystawca to między innymi dlatego, że z biznesowymi targami to wydarzenie miało niestety niewiele wspólnego. Na szczęście już przed rejestracją docierały do mnie wiadomości o tym, że coś się zmienia, a ta edycja pokazała, że idziemy w bardzo dobrym kierunku.

Dlaczego mówi się, że polski rynek modowy dopiero raczkuje i nadal daleko nam do zachodnich rynków? A właśnie z powodu podejścia i opinii opisanych w poprzednim akapicie. Bo niestety duża grupa osób nie myśli o modzie w kontekście biznesowym. Pokazy stały się przede wszystkim spędem dla celebrytów, a w mediach pisze się bardziej o tym, kto na nich był, niż jakie wzory i materiały zaprezentował projektant. Targi mają być pretekstem do towarzyskich spotkań, a nie prowadzenia biznesu. Na największych modowych targach świata w pierwszych rzędach siadają dziennikarze i kontrahenci, którzy KUPUJĄ kolekcje, a nie prezentują pojedyncze, podarowane egzemplarze.

dla kogo zorganizowano2 dla kogo zorganizowano3

I dzięki tegorocznemu fashion weekowi mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że małymi krokami zmierzamy w bardzo dobrym kierunku.Jubileuszowa edycja odznaczała się największym do tej pory profesjonalizmem. Zarówno pod względem wyselekcjonowanych projektantów, miejsca, obecności tzw. buyerów, obsługi jak i samej atmosfery tego wydarzenia. Dlatego chciałam bardzo podziękować zarówno organizatorom, którzy naprawdę dobrze się spisali, jak i wszystkim, z którymi miałam okazję spotkać się podczas tych 3 dni. Dziękuję za profesjonalizm, zainteresowanie moją pracą, a także wszystkie miłe słowa. Z pewnością widzimy się w tym samym miejscu jesienią : )

Wróc do listy akutalności