12 października 2011
I MOVE THE CITY – Magda Hasiak jesień/zima 2011

Okres jesienno- zimowy to czas kiedy dzień jest coraz krótszy.Zmiany jakie wprowadza natura, odzwierciedlają, pełne sprzeczności w tym czasie tempo naszego życia. Z jednej strony apatia, a z drugiej nieustanna gonitwa aby zdążyć ze wszystkim na czas. Dlatego w tym sezonie projektantka Magda Hasiak szukała inspiracji w ulicznym zgiełku, ciągłym pośpiechu i gonitwie. Efektem jej pracyjest najnowsza kolekcja I MOVE THE CITY dedykowana Selektorni Kolektyw.
Zależało mi na stworzeniu kolekcji, która będzie oddawać zmienność jesienno- zimowych nastrojów. – mówi o swojej kolekcji Magda Hasiak, współtwórca marki Selektornia. I MOVE THE CITY charakteryzuje różnorodność kompozycji, jaką można samemu tworzyć. Zaskakuje kombinacja i stylwykreowanych kształtów. Także geometria kwadratu z którego drapowania i upięcia, tworzą niezwykłe formy.
Mufki i szale przytulają nas w zatłoczonym i chłodnym mieście. Kaptury można odpiąć, modele można nosić również „do góry nogami”, dowolnie je przekręcać. W zabawie modą liczy się każdy szczegół, a tutaj można inspirować się nieograniczonymi możliwościami.
Kolekcja dedykowana marce Selektornia, to nietuzinkowy wzór skierowany do kobiet umiejących docenić detal i cięcie. Zachwycać się nie mogą zarówno te, które chcą się wyróżnić z tłumu, jak również kobiety, poszukujące swojego stylu. Tkaniny dominujące w tym sezonie, to pełna natura.
Wełny, dzianiny , jedwabie i satyny. Kolekcja jest spójnie kolorystyczna. Przeważają beże i szarości- łączone ze sobą często w niespodziewany sposób.

Wróc do listy akutalności