03 lutego 2014
„Piękna bo zdrowa”

W tegorocznej, V edycji kampanii „Piękna bo zdrowa” Magda Hasiak zaprojektowała kreacje pięciu ambasadorek.

Celem kampanii jest zmiana podejścia kobiet do własnego zdrowia i przypominanie o potrzebie wykonywania regularnych badań ginekologicznych. Do profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób narządów rodnych pod hasłem „NIE ZAPOMINAJ o badaniach ginekologicznych. NIEZAPOMINAJKI żyją dłużej!” przekonuje pięć Ambasadorek kampanii: Małgorzata Foremniak, Maja Hirsch, Viola Kołakowska, Katarzyna Pakosińska, oraz Ida Karpińska, Prezes i Założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.
Około 2000 kobiet rocznie umiera w Polsce na raka szyjki macicy. Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości od 2008 roku realizuje różnego rodzaju projekty edukacyjne, docierając do blisko 30 000 kobiet w całym kraju, starając się zmienić te niechlubne statystki. RSM nie jest chorobą genetyczną, wykryty we czesnym stadium rozwoju jest w 100% wyleczalny. Cytologia jest bardzo ważnym elementem profilaktyki tego nowotworu, wykonywana regularnie, optymalnie raz do roku, może uratować życie.

Więcej na temat samej akcji oraz opinii Magdy Hasiak na temat regularnych badań ginekologicznych przeczytacie na blogu projektantki:

magdahasiak.natemat.pl

Wróc do listy akutalności