24 sierpnia 2015
Przystanek na CENTRAL STATION

Swoją najnowszą kolekcją Magda Hasiak udowadnia, że każdy kolejny przystanek znajduje się poziom wyżej.

Projektantka do charakterystycznych dla siebie ostrych form i dekonstrukcji dodaje geometryczne nadruki i wytłoczenia, a całość zamyka w zimnych połączeniach kolorów.
Central Station to kolekcja o silnym architektonicznym charakterze. Pełna geometrycznych bloków i brył, wyraźnych konstrukcyjnych kresek i linii tworzących siatkę połączeń i jedną mocną całość. Biel i szarość są podstawą rysunku technicznego, architektonicznej konstrukcji, które niczym nie różnią się od modowych szkiców. Przełamujące je błękit i granat to z kolei kolory nieba odbijające się w szybach i oknach wieżowców. Projektantka zmusza do tego, by patrzeć wyżej, poza utarte schematy i oczywiste połączenia.
Magda Hasiak zbudowała Central Station w oparciu o 4 podstawowe kolory dzięki czemu nadaje mnogości faktur i połączeń ład i harmonię. Pomiędzy nie wbija – jak kolejne budynki w miejską sieć połączeń – geometryczne nadruki i formy, wytłoczenia materiałów i nadbudowane elementy. Dekonstruuje konstrukcje klasycznych koszul, wplata sześciokątne bryły, łączy gładkie struktury z chropowatymi. Nie zatrzymuje się ani na chwilę. Tworzy kolekcję, która jak architektura jest zmienna, pod różnymi kątami światła ukazuje różne oblicza. Z pozoru monumentalna i mocna w konstrukcji, wewnątrz kryje detale i nowe, nieodkryte funkcje.

Wróc do listy akutalności